Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis graafik Lembe Rubeni isikunäitusel „Pöörlemistelg“ on kunstnik oma teostes analüüsinud tõekspidamiste suhtelisust ajateljel, kus on toodud kujundid, mille keeramine loob uusi maailmu või mille tähendus muutub keerates lausa vastupidiseks.  

Riigikogu esimehe Lauri Hussari sõnul panevad näituse teosed mõtlema hinnangute kujunemise üle. „Näitus paneb mõtlema pidepunktidele, kohtadele siin elus, kus oleme teinud olulisi otsuseid. Aja kulgemisele ja enese muutumisele selles“, ütles Hussar.

Lembe Ruben selgitas, et korraga tundub üks ideoloogia loogiline ja õigem teise suhtes. „Tõde ja vale ning hea ja halb saavad nime tänu ühiskondlikule kokkuleppele, erinevale informeerituse tasemele või on fookus olnud suunatud erinevatele aspektidele,“ lisas ta.

„See näitus on minu jaoks pöördeline – naasmine graafika juurte ehk traditsiooniliste tehnikate juurde,“ ütles kunstnik.

Lembe Ruben on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala. Magistrikraadi vabades kunstides sai ta aastal 2002 ja Wiiralti noore kunstniku preemia aastal 2011. Ta on õpetanud graafikat, joonistamist ja kompositsiooni Eesti Kunstiakadeemias ja huvialaringides, kujundanud ning illustreerinud ajakirju ja raamatuid, tegelenud ka animatsiooni, lavakujunduse ja näituste kureerimisega. Alates 2004. aastast on ta Eesti Kunstnike Liidu liige. Alates 1999. aastast kuulub ka Eesti Vabagraafikute Ühendusse, samuti kunstirühmitusse Ydi ja Eesti Autorite Ühingusse. 2020. aastast on ta Eesti Vabagraafikute Ühenduse esimees.

Näitus jääb avatuks kuni 12. aprillini. Väljapaneku vaatamiseks tööpäevadel kella 10-16 on Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Fotod

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside