Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Saarte regiooni ja merekultuuri toetusrühma esimees Urve Tiidus avab täna kell 14.30 Riigikogu hoone II korrusel Priit Kapsta fotonäituse „Hetked Ruhnus“.

„Priit Kapsta fotod annavad võimaluse teha meeleolukas merereis väikesele Ruhnu saarele, mis on koduks sajakonnale inimesele. Autor tunneb hästi väikesaare õhustikku ja hinge. Näituse vaatamine võib ärgitada soovi käia ka ise ära Eesti ühes väiksemas vallas – Ruhnu saarel,“ ütles Tiidus. Ta lisas, et saarlasena võib ta kinnitada, et meretagused paigad ainulaadse looduse ja elustiiliga väärivad kohapeal tutvumist.

Priit Kapsta enda sõnul on seekordne Ruhnu teemaline pildisari tehtud laiformaadis – pilt on inimsilmale sisutihedam, annab mõtlemisruumi ja kajastab ühe Eesti väikseima valla elu aastaringselt. „Kui olla aus, siis selliseid pilte on võimalik teha ikka ainult püsivalt kohapeal elades, mitme aasta jooksul. Fotodel on jäädvustatud Ruhnu kaunis loodus, arhitektuur ja inimesed. Minu pildid peaksid peegeldama Ruhnu romantilist ning kaduma kippuvat arhailist rannarootsi kultuuri, kajastama ja propageerima Eesti merelisust,“ selgitas Kapsta.

Fotode autor Priit Kapsta peab alates 2005. aastast Ruhnu sadamakapteni ametit. Näitust „Hetki Ruhnus“ on varem eksponeeritud Ruhnu sadamas (2013), Korsi talus Ruhnu saarel (2014), Kuressaare Ajamajas ja Kuressaare Kultuurikeskuses (2013), New Yorgi Eesti Maja kohvikus (2015).  2007. aastal oli ka Toompea lossis Priit Kapsta fotonäitus “Ruhnumaa ja ruhnlased”. „Hetki Ruhnust“ sarjast uuel näitusel on ajad ja inimesed siin- ja sealpool merd mõnevõrra muutunud,  Ruhnu ja meri on jäänud aga samaks.

Näituse tegemist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital Kohaliku omaalgatuse programmist ja MTÜ Ruhnu KultuuriAit. Näitus on vaatajatele huvi äratamiseks, et tulla 19.-21. augustil Ruhnus toimuvale kultuurifestivalile Ruhnurahu.

Näitus on vaatamiseks kuni 19. juunini. Toompea lossi sissepääsuks on vaja isikut tõendavat dokumenti.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

 

 

Tagasiside