Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees ning kultuurikomisjoni, põhiseaduskomisjoni ja keskkonnakomisjoni esindajad kohtusid täna Noorte Maapäeva saadikutega. Kõne all olid Eestimaa Noorte Manifestis tõstatatud mured.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul on noorte manifesti peamised mured seotud hariduse, noorte aktiivsuse, lõimumise ja keskkonna parandamisega. „Kohtumine komisjonidega peab kaasa aitama sellele, et need head mõtted saaksid ellu viidud,“ ütles Nestor. Esimees tänas noori ja soovis neile edu.

Kultuurikomisjoni liikme Krista Aru sõnul on oluline, et kool oleks kaasaegse hariduse ja kasvatuse asutus, kus valitseb dialoog, milles on elu ja rõõmu. „Tuleb senisest enam tähelepanu pöörata hariduse kvaliteedile ja õppevahendite kättesaadavusele ning aidata kaasa sellele, et noored tunneksid, kui oodatud ja vajalik on nende ühiskondlik roll ja aktiivsus,“ märkis Aru.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi hinnangul peaks kõigepealt kõik koolid oma rahvaga analüüsima, mis nad saavad omalt poolt koolisiseselt ära teha manifestis tõstatatud probleemide osalisekski lahendamiseks. „Me vanainimesed Riigikogus saame vaadata, kus oma kogemuse pealt õlg alla panna. Keskkonnateadlikkuse parandamise osas kindlasti lahendusi on ja kodanikuühiskonna arendamise osas ka,“ ütles Pomerants.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on noorte puudulik teadmine loodusvaradest ja nende tarbimise mõjust keskkonnale murettekitav ning sellega tuleb hakata tõsiselt tegelema.

„Hea on teada, et saadikutel on manifesti vastu suur huvi ja et nad soovivad anda oma panuse praegust põlvkonda puudutavate murekohtade lahendamiseks,“ avaldas Noorte Maapäeva saadik Marcus Ehasoo heameelt.

Noorte Maapäeva saadikutest olid esindatud veel Joosep Kään ja Andreanne Kallas.

Maapäeva 100. aastapäeval, 28. novembril toimus Riigikogu istungisaalis pidulik istung, kus kanti ette ja anti Riigikogu esimehele üle Eestimaa Noorte Manifest. Selles kajastuvad tänaste noorte mõtted Eestist ja selle tulevikust. Manifesti koostasid ja andsid üle EV100 Noorte Maapäeva valitud 106 saadikut.

Manifestis on väljatoodud neli põhilist teemat, mille väljakutsete lahendamisest sõltub, milliseks kujuneb Eesti riik. Need on haridus, noorte ühiskondlik aktiivsus, lõimumine, Eesti loodus ja elukeskkond. Manifestis märgitakse, et need on meie põlvkonna teemad – nii nagu meile eelnevail põlvkondadel olid omad ja järeltulevatel saavad olema enda omad.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside