Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis on alates tänasest (kell 12.30) avatud noorema põlvkonna kunstniku Liisa Jugapuu näitus „Peaaegu aus“.

Riigikogu esimees Eiki Nestor peab tähtsaks Toompea lossi kunstisaalis erinevate põlvkondade kunstnike tutvustamist, et tuua välja nende loomingu kaudu ajastuid iseloomustavad erinevad mõttemaailmad ja arusaamad. „Iga kunstnik püüdleb ilmeka ja emotsionaalse esitluslaadi poole olenemata põlvkondlikust kuuluvusest,“ märkis Nestor. Tema sõnul kasutab kunstnik ära talle maalikunsti kaudu antud meisterliku värvutunnetuse ja teostuse võimalused, et tuua esile näituse pealkirja „Peaaegu aus“ mõtte sisu.

Liisa Jugapuu on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna lõpukursuse tudeng ja avatav näitus on tema esimene isiknäitus. Grupinäitustel, mida on seni kokku üheksa, esineb Liisa Jugapuu aastast 2012 ja on seni tähelepanu äratanud eelkõige püüdlusega ekspressiivse esitluslaadi poole seda oma hõrgu värvimeele ja jõulise abstraktse maalilaadiga.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga. Toompea lossis saab näitust kuni 17. juunini vaadata tööpäeviti kell 10 -16-ni. Sissepääsuks on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside