Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hoones avatud näitus on pühendatud Eesti balleti juubelile „Eesti ballett, 100 aastat ilu ja emotsioone“.

Riigikogu aseesimehe Kalle Laaneti sõnul toob näitus vaimusilma ette balletiga seotud emotsionaalse graatsia ja eesti balleti silmapaistvad esindajad läbi aastakümnete. „Eesti ballett on oma kõrge taseme ja tähelepanuväärivate otsingutega  saanud tunnustuse osaliseks rahvusvahelisel areenil. Eestis on saanud balletietendused kultuurielu silmapaistvaks osaks oma väljendusrikka meisterlikkuse kaudu,“ ütles Laanet.

Näitusel välja pandud fotod on tehtud Eesti Rahvusballeti ja Vanemuise teatri balletitrupi viimaste hooaegade etendustelt pakkudes vaadet Eesti professionaalsele balletikunstile täpselt 100 aastat hiljem. Rünno Lahesoo  tehtud fotodel on valik hetkedest, mida vaataja võtab etendustelt mälestustena endaga kaasa ja mis toovad teda jälle saali tagasi. Iga emotsioon ja foto esindab artistide aastatepikkust oskuste lihvimist koolis, proovisaalis, lava taga. Näha on ka õpetajate ja repetiitorite töö, heliloojate, lavastajate, koreograafide leitud ideid ning kostüümi- ja lavakunstnike etendustega loodud maailmu.

Ajaloost on teada, et 1918. aastal loodi teatris Estonia esimene  balletitrupp, mille koosseisus oli  neli tantsijat ja tantsujuht. Seda loetaksegi Eesti balleti sünniks.

Näitus jääb avatuks kuni 19. oktoobrini. Toompea lossi pääsuks on näituse külastamisel tööpäevadel kella 10-16-ni vaja esitada isikut tõendav dokument.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside