Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid täna Rahvusooper Estonia sõprade toetusrühma, mille esimeheks valiti Laine Randjärv ja aseesimeheks Enn Eesmaa.

Randjärve sõnul on toetusrühma eesmärk toetada uue ooperimaja planeerimist ja hoida rahvusooperi tulevikuga seotud küsimused tähelepanu all.

„Peame looma visiooni, kuhu uus ooperi-, balleti- ja muusikatempel ehitada. Oleme rahvusooperile võlgu kindlustunde, et lähemas või kaugemas tulevikus saab ta endale uue, kaasaegse, atraktiivse, arhitektuuriliselt kauni ning funktsionaalse kodu,“ ütles Randjärv.

Toetusrühma aseesimehe Enn Eesmaa hinnangul on vaja liikuda uue ooperimaja idee tasandilt tegudele. „Estonia uus hoone on oluline Eesti kultuuri ja loomemajanduse edendamisele. Ehkki meil ei ole võimalik hakata uut ooperimaja kohe ehitama, tuleb sümbolväärtusega institutsiooni tulevikku ometi kavandada,“ ütles Eesmaa.

Toetusrühma kuuluvad veel Yoko Alender, Krista Aru, Igor Gräzin, Mart Helme, Toomas Jürgenstein, Johannes Kert, Toomas Kivimägi, Eerik-Niiles Kross, Ain Lutsepp, Aadu Must, Madis Milling, Mart Nutt, Martin Repinski, Heidy Purga, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Einar Vallbaum ja Toomas Väinaste.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 57 parlamendirühma ja 71 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

 

Tagasiside