Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

XIV Riigikogu on moodustanud käesoleval ajal 50 parlamendirühma ja 35 toetusrühma.

Parlamendirühmade liikmed

Eesti – Poola parlamendirühma esimees on Aadu Must ja aseesimees Kalev Kallo. Liikmed on Tarmo Kruusimäe, Paul Puustusmaa ja Raivo Tamm.

Eesti – Malta parlamendirühma esimees on Toomas Kivimägi  ja aseesimees Helmen Kütt. Liikmed on Yoko Alender, Kalle Laanet, Taavi Rõivas, Üllar Saaremäe, Raivo Tamm ja Marika Tuus-Laul.

Eesti – Norra parlamendirühma esimees on Toomas Kivimägi ja aseesimees Yoko Alender. Liikmed on Annely Akkermann, Yoko Alender, Jüri Jaanson, Jürgen Ligi, Kristen Michal ja Urve Tiidus.

Eesti – Jordaania parlamendirühma esimees on Kalle Palling ja aseesimees Raivo Tamm. Liikmed on Eerik-Niiles Kross ja Sven Sester.

Eesti – Itaalia parlamendirühma esimees on Urve Tiidus ja aseesimees Heljo Pikhof. Liikmed on Peeter Ernits, Jüri Jaanson, Marek Jürgenson, Signe Kivi, Toomas Kivimägi, Keit Pentus-Rosimannus, Heidy Purga, Henn Põlluaas, Erki Savisaar, Sven Sester, Raivo Tamm, Tarmo Tamm ja Vilja Toomast.

Eesti-Türgi parlamendirühma esimees on Mihhail Korb ja aseesimees Marika Tuus-Laul. Liikmed on Marek Jürgenson, Jaak Aab, Anneli Ott, Kalev Kallo, Tõnis Mölder, Erki Savisaar ja Eerik-Niiles Kross.

Toetusrühmade liikmed

Taiwani toetusrühma esimees on Kalle Laanet. Toetusrühma kuuluvad Mihhail Korb, Madis Milling, Kalvi Kõva, Peeter Ernits, Jüri Jaanson ja Vilja Toomast.

President Donald Trumpi toetusrühma esimees on Peeter Ernits. Toetusrühma kuuluvad Urmas Reitelmann, Uno Kaskpeit, Alar Laneman, Riho Breivel, Leo Kunnas, Anti Poolamets, Siim Pohlak, Henn Põlluaas, Rene Kokk, Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Martin Helme, Jaak Valge, Kert Kingo ja Merry Aart.

Täna Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside