Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Kasahstani ja Eesti-Slovakkia parlamendirühma.

Samuti loodi Eesti laiapõhjalise riigikaitse toetusrühm, Haapsalu raudtee toetusrühm, Paljassaare kultuurilaidude toetusrühm, Rail Balticu ning transiidi ja logistika toetusrühm.

Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas. Ühenduste kaudu saavad Riigikogu üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Eesti-Kasahstani parlamendirühma esimees on Deniss Boroditš ja aseesimees Valeri Korb. Parlamendirühma kuuluvad Ivi Eenmaa, Hannes Hanso, Mihhail Korb, Kalvi Kõva, Ants Laaneots, Kalle Laanet, Lauri Laasi, Viktoria Ladõnskaja, Lauri Luik, Rein Ratas, Martin Repinski, Märt Sults, Rainer Vakra, Terje Trei ja Vladimir Velman.

Eesti-Slovakkia parlamendirühma esimees on Kalle Palling ja aseesimees Toomas Kivimägi. Parlamendirühma kuuluvad Igor Gräzin, Kristjan Kõljalg, Lauri Luik, Heidy Purga, Andre Sepp ja Rainer Vakra.

Eesti laiapõhjalise riigikaitse toetusrühma esimees on Ants Laaneots ning liikmed Yoko Alender, Liina Kersna, Johannes Kert, Eerik-Niiles Kross, Martin Kukk, Madis Milling ja Kalle Palling.

Haapsalu raudtee toetusrühma esimees on Lauri Luik ning liikmed Raivo Aeg, Yoko Alender Andres Ammas, Deniss Boroditš, Enn Eesmaa, Igor Gräzin, Hannes Hanso, Kalle Laanet, Kalle Palling, Valdo Randpere, Jüri Ratas ja Rainer Vakra.

Paljassaare kultuurilaidude toetusrühma esimees on Märt Sults ning liikmed Krista Aru ja Artur Talvik.

Rail Balticu toetusrühma esimees on Kalle Palling ja aseesimees Toomas Kivimägi. Toetusrühma kuuluvad Ivi Eenmaa, Jüri Jaanson, Martin Kukk, Kristjan Kõljalg, Lauri Luik, Juhan Parts, Vilja Savisaar-Toomast ja Andre Sepp.

Transiidi ja logistika toetusrühma esimees on Deniss Boroditš ja aseesimees Mihhail Stalnuhhin. Toetusrühma kuuluvad Dmitri Dmitrijev, Remo Holsmer, Toomas Kivimägi, Mihhail Korb, Valeri Korb, Kalle Laanet, Maris Lauri, Lauri Luik, Rein Ratas, Martin Repinski, Aivar Sõerd, Rainer Vakra ja Vladimir Velman.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 32 parlamendirühma ja 19 ühendust.

Riigikogu pressiteenistus

Kati Varblane

kati.varblane@riigikogu.ee

Tagasiside