Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Maroko ning Eesti-Tšehhi parlamendirühma. Samuti loodi inimõiguste toetusrühm ning võrdse kohtlemise toetusrühm.

Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas. Ühenduste kaudu saavad Riigikogu üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Eesti-Maroko parlamendirühma esimees on Andre Sepp ning aseesimees Mailis Reps. Parlamendirühma kuuluvad Kristjan Kõljalg ja Imre Sooäär.

Eesti-Tšehhi parlamendirühma esimees on Mailis Reps ning liikmed Raivo Aeg, Aadu Must, Kersti Sarapuu, Andre Sepp, Märt Sults ja Tarmo Tamm.

Inimõiguste toetusrühma esimees on Mart Nutt ning aseesimees Mailis Reps. Toetusrühma liikmed on Jüri Adams, Yoko Alender, Andres Anvelt, Hannes Hanso, Monika Haukanõmm, Andres Herkel, Külliki Kübarsepp, Jaanus Marrandi, Kalle Muuli, Mati Raidma ja Helir-Valdor Seeder.

Võrdse kohtlemise toetusrühma esimees on Yoko Alender ning toetusrühma 36 liiget on Andres Anvelt, Krista Aru, Maire Aunaste, Ivi Eenmaa, Hannes Hanso, Monika Haukanõmm, Jüri Jaanson, Kalvi Kõva, Liina Kersna, Mihhail Korb, Eerik-Niiles Kross, Helmen Kütt, Martin Kukk, Kristjan Kõljalg, Maris Lauri, Lauri Luik, Marianne Mikko, Eiki Nestor, Mart Nutt, Jevgeni Ossinovski, Kalle Palling, Heljo Pikhof, Heidy Purga, Laine Randjärv, Valdo Randpere, Jüri Ratas, Mihkel Raud, Mailis Reps, Vilja Savisaar-Toomast, Andre Sepp, Kadri Simson, Mark Soosaar, Imre Sooäär, Anne Sulling, Priit Toobal ja Toomas Vitsut.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 42 parlamendirühma ja 38 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside