Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid jalgrattaga liiklemise ning linnaratturite toetusrühma, mille liikmed soovivad arendada turvalisemat liiklus- ja rattakultuuri.

Toetusrühma esimehe Heidy Purga sõnul on toetusrühma eesmärk toetada linnaratturite kogukonda ning muuta inimeste liikumisharjumusi tervislikumaks.

“Mida rohkem me märkame rattureid, liigume ise kasvõi kord nädalas jalgrattaga, seda suurema tõenäosusega muutub ka Eesti ning eeskätt Tallinn osaks maailmas levivast rattasõbralikust linnakultuurist. Riigikogu saab näidata head eeskuju, et jalgrattaid eelistataks rohkem igapäevase transpordivahendina ning märgataks nii linnapildis kui seadusandluses,” üles Purga.

Toetusrühmaga liitusid 24 Riigikogu liiget: Heidy Purga (esimees), Yoko Alender, Remo Holsmer, Liina Kersna, Toomas Kivimägi, Eerik-Niiles Kross, Martin Kukk, Kristjan Kõljalg, Oudekki Loone, Lauri Luik, Marianne Mikko, Sven Mikser, Meelis Mälberg, Ivari Padar, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Jüri Ratas, Andre Sepp, Kadri Simson, Anne Sulling, Märt Sults, Artur Talvik, Vilja Toomast ja Rainer Vakra.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 47 parlamendirühma ja 63 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside