Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid Eesti-Kanada parlamendirühma ning Eesti-Kuuba parlamendirühma, mõlema parlamendirühma esimeheks sai Eerik-Niiles Kross.

Krossi sõnul on Eestil Kanadaga erilised suhted. „Kanadas elab suur ja elujõuline Eesti kogukond, Kanada on meie liitlane NATO-s ning on viimastel aastatel olnud aktiivne Ukraina reformide toetaja. Kanada äsjased valimised tõid riigile uue valitsuse ja uue parlamendienamuse, kellega tihedate suhete loomine on mitmel tasandil Eesti huvides,“ ütles Kross.

Eesti-Kuuba parlamendirühma moodustamist põhjendas Eerik-Niiles Kross Kuuba tähtsuse kasvuga. „Kuuba avanemine maailmale ning tõenäosed reformid poliitikas ja majanduses saab arvatavasti olema lähiaastate üks olulisemaid muudatusi Ladina-Ameerika ruumis. Eesti huvides on olla nende protsesside kaasaaitaja ning parlamentaarne diplomaatia saab siin mängida teedrajavat rolli,“ ütles Kross.

Eesti-Kanada parlamendirühma kuuluvad Yoko Alender, Maire Aunaste, Jüri Jaanson, Toomas Kivimägi, Kristjan Kõljalg, Kalvi Kõva, Maris Lauri, Lauri Luik, Sven Mikser, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Valdo Randpere ja Mihkel Raud.

Eesti-Kuuba parlamendirühma kuuluvad Yoko Alender, Andres Anvelt, Maire Aunaste, Mihhail Korb, Kristjan Kõljalg, Lauri Luik, Keit Pentus-Rosimannus, Valdo Randpere ja Mihkel Raud.

Parlamendirühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 46 parlamendirühma ja 56 ühendust.

Parlamendirühmade nimekiri

Ühenduste nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside