Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi kunstisaalis avatakse täna kunstnik Maria Sidljarevitši maalinäitus „See on meie mets, meil on siia asja“.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul on Sidljarevitš pannud oma ideed ja mõtted värvikasse pildikeelde. „On väärtus omaette, et kunstnikel on võimalik end väljendada täpselt nii, nagu nad seda soovivad ja tunnevad,“ märkis esimees.

Avataval näitusel käsitleb kunstnik inimese, looma ja looduse suhteid, mis toovad esile nii erinevaid prototüüpe kui ka ühendavad kogu elava ja hingava maailma. Piir looma ja inimese, andja ja võtja vahel hägustub halliks alaks, kus metsal on metafoorne, mitte otsene ega ka poliitiline tähendus.

Sidljarevitš osaleb näitustel alates 2008. aastast. Tal on olnud mitmeid isikunäitusi. Samuti on kunstnik osalenud arvukatel grupinäitustel. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Maria Sidljarevitš lõpetas 2014. aastal Eesti Kunstiakadeemia maali eriala magistriõppe. Samal aastal Tallinna Linnagaleriis toimunud isikunäitus „You broke my life” oli osa kunstniku magistritööst ning tegeles Sidljarevitši isikliku mälu teemadega ja taaselustas talle omases naivistlik-ekspressionistlikus maalilaadis mälupilte minevikust.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga. Näitus jääb avatuks 2. novembrini. Toompea lossi sissepääsuks tööpäevadel kella 10-16ni on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside