Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis on Margus Tõnnovi isikunäitus „Maitsed“, kus on väljas akrüül- ja segatehnikas teostatud maalikomplekt, mille kaudu edastab kunstnik erinevaid, talle osaks saanud taju- ja meelekogemusi.

Riigikogu aseesimehe Helir-Valdor Seederi sõnul rikastab see näitus Toompea lossi kunstinäituste kollektsiooni omapärase lahenduse ja seoste otsimise kaudu. „Avatud näitus paneb meid mõtlema ja leidma  ühiseid jooni paljude maitsega seotud tegurite üle,“ ütles Seeder.

Margus Tõnnovi enda arvates pakub elu meile kõikvõimalikke maitseid ja mõnda neist polegi võimalik kirjeldada, ega ka mitte reaalselt maitsta. Seepärast on ta proovinud erinevaid maitseelamusi edasi anda oma maalidel. Mis maitsega mingi pilt on, seda soovitab ta jätta igaühe enda otsustada, sest igaüks tunneb maitsenüansse erinevalt. „Minu jaoks on maitse lisaks toidule, joogile ja teistele hõrgutistele ka näiteks pilvedel, padjal, vihmal, nukrusel või armastusel. Võtkem aega ja pühendagem konkreetsele elamusele, sündmusele kogu oma tähelepanu, siis võib märgata ja tunda, kui eriline maitse on näiteks kohvil, muusikal, või kuidas maitseb armastus? Ja see ei maitse täpselt samamoodi nagu eile – see maitseelamus on kordumatu,” selgitab kunstnik.

Margus Tõnnov on õppinud aastatel Tallinna Kunstiülikoolis maalikunsti ja monumentaalkunsti. Täiendavalt on ta õppinud monumentaalkunsti ja graafilist disaini Rootsi Kuninglikus Kunstiinstituudis Stockholmis. Hariduselt on ta peamiselt maalikunstnik. Tõnnov töötas aastaid disaineri ja art director’ina Tallinna Kaubamajas, seejärel reklaamiagentuuris IDEA. Vahepeal aastaid aktiivsest kunstielust eemal olnud Tõnnov on alates 2014. aastast vabakutseline maalikunstnik. Varasemalt on ta osalenud Sorose Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse 2. aastanäitusel „Olematu kunst” (1994), viimastel aastatel teinud peamiselt isikunäituseid nii Haapsalu Linnagaleriis (2017), Karjamaa galeriis (2017, 2018) kui ka osalenud Eesti Kunstnike Liidu 18. aastanäitusel „Juubelikevad” (2018).

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näitus on avatud kuni 31.oktoobrini. Selle vaatamiseks tööpäevadel kella 10 kuni 16-ni on vaja Toompea lossi sisenemisel esitada isikut tõendav dokument.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

 

Tagasiside