Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus avatakse täna, kell 12.30 Toompea lossi kunstisaalis graafik Kelli Valgu isikunäitus „Helene pärandus“, mille läbivaks jooneks on pärimuslood.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul on väljapanek hea näide sellest, kuidas autor kannab edasi oma esivanemate räägitud lugusid ja väärtustab nende sisu läbi oma teoste. „Eks näitus käivitab ka vaatajate mälestused oma esivanemate räägitud lugudest ja sellega seotud tegelaskujudest,“ ütles Nestor.

Kunstniku enda sõnul on tema peamisteks inspiratsiooniallikateks tavapilgu eest varju pakkuvad põgenemisteed loodusesse ja kogukonna pärimuslugudesse, käesoleva näituse kontekstis ka perekonnalood ja seal peituvad omamütoloogilised lood ning kujutluspildid.

Kelli Valgu meenutuste kohaselt sai tema maailm alguse vanaema Helene muinasjutumaailmast. See oli täis tähepoisse, päikese-emandat, kuuisandat, koduhaldjaid ja päkapikke, kes kõik olid kangale joonistatud ja üle tikitud. Hetkest, mil na vaibale tikiti, nende aeg peatus. Tema meeltes liikusid nad aga edasi. Ta  kasutas näituse töödes vanaema tikitud joonistuste tegelasi, pannes nad multiplikatsiooni-sarnase võttega tegutsema.

Kelli Valk on lõpetanud 1978. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal ning on Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Ta osaleb näitustel nii Eestis kui ka välismaal alates 1978. aastast. Käesoleval aastal tunnustati tema loomingut Saksamaal Kölnis toimunud rahvusvahelisel minigraafika näitusel „Enter into Art” kolmanda preemiaga.

Näitusi Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näitus jääb avatuks kuni tuleva aasta 11. jaanuarini. Väljapaneku vaatamiseks tööpäevadel kella 10 kuni 16-ni on Toompea lossi sissepääsuks vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotod:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
gunnar.paal@riigikogu.ee
päringud: press@riigikogu.ee

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside