Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu transpordiühenduste ja taristu teemaline konverents, kus arutatakse Balti riikide ühiste projektide ja koostöö arendamise võimalusi.

Balti Assamblee presidendi Aadu Musta sõnul on Baltimaadel vaja tugevaid transpordi- ja taristuühendusi, et edendada majandust, luua uusi töökohti, parandada piirkonna julgeolekut ja stabiilsust. „Balti Assamblee liikmed usuvad, et ühised transpordi- ja taristuprojektid, nagu Rail Baltic, on värav Euroopasse. Projektide õnnestumiseks peame ületama füüsilised ja tehnilised barjäärid ning ühendama koostöös puuduvad lülid,“ ütles Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht ja kultuurikomisjoni esimees Must.

Konverentsil arutatakse veel Balti riikide meretranspordi, piiriüleste taristu- ja mobiilsusprojektide ning intelligentsete transpordisüsteemide arendamist.

Konverentsi avavad Balti Assamblee president Aadu Must ning majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Rail Balticu teemalist paneeli juhib majanduskomisjoni aseesimees Toomas Kivimägi.

Konverentsil osalevad Balti Assamblee, Balti Ministrite Nõukogu, Euroopa Komisjoni, GUAM (Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaan ja Moldova) Parlamentaarse Assamblee ja Poola Senati esindajad ning eksperdid.

Konverents on ingliskeelne ning selle veebiülekanne on reaalajas jälgitav kell 9 – 16. Videosalvestist saab hiljem vaadata https://www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside