Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus avatakse teisipäeval, 18. septembril näitus “Tähistades Balti riikide iseseisvuse sajandat juubelit ja USA – Balti suhteid“.

Näitus annab ülevaate Eesti, Läti ja Leedu arengutee kolmest etapist teel iseseisvusele, USA ja Balti riikide diplomaatiliste suhete arengust ja tunnustab Balti riikide aktiivset rolli tänases maailmas.

Riigikogu aseesimees Kalle Laanet rõhutas USA toetuse tähtsust Eesti, Läti ja Leedu iseseisvuse taastamise protsessis. „USA kindel toetus läbi aastakümnete on saanud vankumatuks nurgakiviks meie riikide partnerlussuhetele ja viljakale koostööle,“ ütles Laanet.

Näituse avavad Riigikogu aseesimees Kalle Laanet, Eesti- ja USA parlamendirühma esimees Keit Pentus-Rosimannus ning USA saatkonna ajutine asjur Suursaadik Clifford Bond.

Näituse esmane avamine oli USA Diplomaatia Keskuses Washington DC-s 30.mail 2018. 

Näituse koostasid tihedas koostöös Balti Riikide Rahvuskomiteede Ühendus (JBANC), selle asutanud organisatsioonid ja teised toetajad. Projekti koordineeris JBANC tegevjuht Karl Altau, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides direktor Karin Shuey, Läti Rahvuskomitee Ühendriikides muuseumi direktor Lilita Bergs, ja Leedu Rahvuskomitee Ühendriikides esindaja Henry Gaidis. Kõik kaasalööjad olid olulised esemete ja fotode kogumisel, tekstide kirjutamisel ja kujundamisel. Eesti arhiivid USAs võimaldasid juurdepääsu oma fotoarhiivile. Näitusel eksponeeritud materjalide kujunduse tegi silmapaistev Eesti-Ameerika disainer Kristina Jõgi Baltimore’st.

Näitus Riigikogu vestibüülis jääb avatuks kuni 28. septembrini ning liigub seejärel Riiga.

Näituse korraldavad koostöös Ameerika Ühendriikide saatkond Tallinnas ja Riigikogu Kantselei.

Näituse vaatamiseks tööpäevadel kella 10-16-ni on Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside