Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Südamenädalal saab Riigikogu hoones läbida siseterviserada, mis juhatab tervisesõpru lossikompleksi tähtsamate punktideni, hõlmates tervist taastavaid ja lustakaid vahepeatusi erinevate tegevuste näol.

Koostöös sihtasutusega Eesti Terviserajad valminud 1111-meetrine rada on Eestis juba 19. siseterviserada, mille vahepeatustest saab mõõta vererõhku, kontrollida pulssi, teha silmaharjutusi ja võimelda.

Samuti saab mängida trips-traps-trulli, malet, discgolfi ja lendavat taldrikut ning panna ennast proovile tasakaalujoonel. Rajale on võimalik astuda vabalt valitud asukohast.

Riigikogu konverentsisaalis toimub koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla Südametervise Keskusega südamepäev, kus pööratakse tähelepanu varjatud südamepuudulikkusele. Riigikogu liikmed ja kantselei töötajad saavad mõõta veresuhkru ja kolesterooli taset oma organismis.

Kolmapäeval kell 10 algaval loengul „Eesti vajab terve südamega inimesi“ annab südamearst Margus Viigimaa nõu, kuidas südame eest hoolt kanda. Loengut on võimalik jälgida veebiülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside