Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi, parlamendi töö ja saadikutega tutvumas enam kui 6000 külalist.

Huvilisi oli ka paljudest välisriikidest, nende seas Austraaliast, Bangladeshist, Belgiast, Hiinast, Hispaaniast, Horvaatiast, Indiast, Iraanist, Itaaliast, Jaapanist, Kreekast, Lätist, Pakistanist, Prantsusmaalt, Rootsist, Rumeeniast, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast, Türgist, Ukrainast ja Ungarist.

Lahtiste uste päev algas Kaitseliidu Sakala Maleva torupilliansambli kontserdiga Toompea lossi rõdult. Lossi hoovis tervitas külalisi Riigikogu esimees Lauri Hussar.

Avatud olid Riigikogu esindus- ja tööruumid ning fraktsioonid, kus sai kohtuda saadikutega. Tavapäraselt menukad olid ekskursioonid ja Pika Hermanni külastamine. Riigikogu liikmetest viisid ekskursioone läbi Yoko Alender, Maria Jufereva-Skuratovski, Eduard Odinets, Anti Poolamets, Pipi-Liis Siemann ja Kristo Enn Vaga. Ekskursioonid toimusid ka ukraina ja viipekeeles.

Kohvikus peetaval arutelul vahetasid lõimumise teemal mõtteid Riigikogu liikmed Vadim Belobrovtsev, Eduard Odinets, Liisa Pakosta, Henn Põlluaas, Pipi-Liis Siemann ja Riina Solman. Arutelu juhtis Urmas Vaino.

Traditsioonilisest mälumängust võttis osa viis koolide ja kaks Riigikogu võistkonda. Esikoha pälvis Riigikogu I võistkond, kuhu kuulusid parlamendiliikmed Arvo Aller, Andrei Korobeinik, Eerik-Niiles Kross ja Peeter Tali. Kolmanda koha ja parima koolivõistkonna tiitli pälvis Rakvere Riigigümnaasiumi võistkond koosseisus Ainar Tropp, Henri Ljaš, Mikk Bobõlski ja Liisi Mülla. Mälumängu valmistasid ette ja viisid läbi tuntud kilbarid Indrek Salis ja Aare Olander.

Kultuuririkkuse aasta puhul olid üles seatud Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli töötoad koos vabariigiaegse Lau külapoe kaubavalikuga ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu töötoad, kus sai valmistada õnneristi, tuulevurri, rookrooni ja südamepaela.

Külas oli ka Tallinna Keskraamatukogu liikumis- ja keelemängude ning raamatukogubussiga Katarina Jee, külaliste teadmisi pani proovile Eesti Rahvusraamatukogu ning Riigivanem August Rei sihtasutus pakkus võimalust läbida Eesti ajaloo kiirkursus ja teha pilti Rei fotoseina taustal. Päeva lõpetas hea tuju kontsert ansamblilt EHALE.

Riigikogu tähistas lahtiste uste päevaga 105. sünnipäeva. Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas, mida Riigikogu tähistab alates 1999. aastast lahtiste uste päevaga. Tänavu toimus lahtiste uste päev 24. korda.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei).

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside