Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi, parlamendi töö ja saadikutega tutvumas enam kui 5000 külalist. Huvilisi oli ka paljudest välisriikidest, nende seas Ukrainast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Iirimaalt, Hispaaniast, Kreekast, Türgist, Islandilt, Kanadast, Armeeniast, Nigeeriast, Mehhikost, Hiinast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Sri Lankalt, Indiast ja Taist.

Lahtiste uste päev algas Nõmme Muusikakooli brass-ansambli Tärkamine kontserdiga Toompea lossi rõdult. Lossi hoovis tervitas külalisi Riigikogu esimees Lauri Hussar.

Avatud olid Riigikogu esindus- ja tööruumid ning fraktsioonid, kus sai kohtuda vast valitud saadikutega. Tavapäraselt menukad olid ekskursioonid ja Pika Hermanni külastamine. Riigikogu liikmetest viisid ekskursioone läbi Eduard Odinets ja Anti Poolamets.

Kohvikujuttudes rääkisid Riigikogu uued liikmed Arvo Aller, Mario Kadastik, Ester Karuse, Tiit Maran, Riina Solman ja Kadri Tali oma ootustest rahvasaadikuna ning parlamendiliige Jürgen Ligi jagas nendega oma kogemusi, vestlusringi juhtis Urmas Vaino. Kohvikus peetud arutelul teemal „Kuidas teha liikumine elustiili osaks?“ vahetasid Grete Lõbu juhatusel mõtteid parlamendiliikmed Karmen Joller, Tanel Kiik, Evelin Poolamets, Reili Rand, Riina Solman ja Hendrik Johannes Terras.

Traditsioonilisest mälumängust võttis osa viis noorte ja kaks Riigikogu võistkonda. Esikoha pälvis Riigikogu I võistkond, kuhu kuulusid parlamendiliikmed Arvo Aller ja Marek Reinaas ning Riigikogu Kantselei õigus- ja analüüsiosakonna nõunikud Toivo Mängel ja Triinu Põdramägi. Tasavägises heitluses teise koha pärast jäi peale ja ühtlasi pälvis parima noortevõistkonna tiitli XIII noorte laulu- ja tantsupeo esindus koosseisus Maria Rüster, Monika Alu, Viktoria Pärn ja Gerda-Kristina Trei. Mälumängu valmistasid ette ja viisid läbi tuntud kilbarid Indrek Salis, Aare Olander ja Timo Tarve.

Liikumisaasta puhul olid üles seatud Liikuma Kutsuva Kooli ja Eesti Paraolümpiakomitee praktilised töötoad ning Eesti Tervisemuuseumi ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi tegevusalad. Külas käis Tallinna Keskraamatukogu liikumismängude ja raamatukogubussiga Katarina Jee.

XIII noorte laulu- ja tantsupeo eelsete tervitustega astusid üles noored rahvamuusikud huvistuudiost Õhin, üheskoos tantsiti suvisele peole. Valges saalis kõlas tervituskontsert noorte laulu- ja tantsupeolt „Püha on maa“. Lossi hoovis olid üles seatud Kodutütarde ja Noorte Kotkaste töötoad. Naiskodukaitse pakkus võimalust toetada sinilillekampaaniat „Anname au!“.

Riigikogu tähistas lahtiste uste päevaga 104. sünnipäeva.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust alates 1999. aastast lahtiste uste päevaga – tänavu toimus lahtiste uste päev 23. korda.

Fotod Riigikogu sünnipäevast laekuvad viivitusega (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside