Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi, parlamendi töö ja saadikutega tutvumas ligi 4000 inimest. Kõige menukamad olid ekskursioonid ja Pika Hermanni torni külastamine. Avatud olid Riigikogu esindus- ja tööruumid ning fraktsioonid, kus sai kohtuda saadikutega.

Huvilisi oli ka välisriikidest, näiteks Ukrainast, Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Suurbritanniast, Kanadast, Brasiiliast, Indiast ja Taist.

Riigikogu lahtiste uste päev algas Tallinna Trompetiansambli tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult, seejärel tervitas Riigikogu esimees Jüri Ratas külalisi lossi hoovis.

Kohvikus peetud arutelul vahetasid elanikkonnakaitse teemal mõtteid Riigikogu liikmed Heiki Hepner, Raimond Kaljulaid, Henn Põlluaas, Mati Raidma ja Marko Šorin. Arutelu juhtis Urmas Vaino.

Lahtiste uste päeval peetud mälumängust võttis osa viis kooli- ja kaks Riigikogu võistkonda. Tasavägises heitluses esikoha pärast jäi peale Riigikogu I võistkond, kuhu kuulusid parlamendiliige Jaak Juske, Riigikogu Kantselei õigus- ja analüüsiosakonna nõunikud Toivo Mängel ja Triinu Põdramägi ning riigi valimisteenistuse juht Arne Koitmäe. Teise koha ja parima koolivõistkonna tiitli sai Gustav Adolfi Gümnaasiumi I võistkond. Mängu valmistasid ette ja viisid läbi tuntud kilbarid Indrek Salis ja Aare Olander.

Raamatukogude aasta puhul olid külas Eesti Rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängude, Tallinna Keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega ning raamatukogubuss Katarina Jee.

Lossis ja lossi hoovis olid üles seatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad. Sõjamuuseum müüs tooteid Ukraina toetuseks ja Naiskodukaitse pakkus võimalust toetada sinilillekampaaniat „Anname au!“. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased andsid Ukrainale pühendatud kontserdi. Päeva lõpetas Kaitseliidu ansambli Mustad Kolonelid kontsert.

Riigikogu tähistas lahtiste uste päevaga 103. sünnipäeva.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust alates 1999. aastast lahtiste uste päevaga – tänavu toimus lahtiste uste päev pärast kaheaastast pausi ja 22. korda.

Fotod Riigikogu sünnipäevast (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside