Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu veebilehte on nüüdsest nutiseadmetes mugavam kasutada. Uuenduste väljatöötamisel analüüsiti kasutusstatistikat ning intervjueeriti olulisemaid kasutajagruppe. Riigikogu.ee veebi nutiseadmetega külastavatele kasutajatele pakume lihtsal kujul vaid olulisimat mobiiliga otsitavat infot.

„Oleme jõudnud lõpule Riigikogu veebiarenduste teise etapi töödega. Valminud on kasutajaliidese täiendused, millega muutus mugavamaks Riigikogu veebi vaatamine mitmesuguste nutiseadmetega. Näiteks on nüüd võimalik mugavamalt jälgida Riigikogu otseülekandeid, otsida kontaktinfot ning olla kursis viimaste uudistega, “ ütles Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe. „Lisaks täiendasime kodulehte, tuginedes kasutajate tagasisidele.“

Riigikogu veebilehel uuendati mitmeid funktsionaalsusi. Näiteks loodi uued ühendused infosüsteemidega, mille abil saab tutvuda Riigikogu liikmete kõnede ja sõnavõttude statistikaga. Oluliselt on täienenud ka kalendri funktsionaalsus. Nüüdsest on kalendrivaates kogu avalik info täiskogu ja komisjonide tegevuse ning muu Riigikogus toimuva kohta, samuti juhatuse tegevuse, visiitide ning lähetuste info. Digitaalsele kujule viisime eelnõud alates 1992. aastast. Need on kättesaadavad eelnõu laiendatud otsingu kaudu. Samuti on leitavad täiskogu hääletused aastast 1998.

„Riigikogu Kantselei tänab kõiki, kes on andnud tagasisidet või teinud parendusettepanekuid veebi edasiarendamiseks,“ ütles Maria Alajõe. „Arendusplaanide koostamisel soovime parimal viisil arvestada kõigi kasutajate tagasisidet. Töö kodulehega jätkub ning praegused uuendused ei jää kindlasti viimaseks.“

Kuna suur osa sisust tuleb veebilehele paljudest integreeritud infosüsteemidest, siis võib üleminekuperioodil esineda info kuvamisel ka väiksemaid häireid. Sellisel juhul palume ühendust võtta [email protected] või telefonil 631 6300, et tõrked saaksid kiiresti likvideeritud.

Riigikogu koduleht hõlmab endas keerulisi funktsionaalsusi, suurt hulka andmeid ja mitmeid integratsioone teiste infosüsteemidega. Riigikogu töökorralduse prioriteetidest tulenevalt alustati veebilehe uuendamist juba 2013. aastal ning uuenenud veebileht avati eelmisel aastal. Veebiarenduses on keskendutud ennekõike erinevate funktsionaalsuste ja integratsioonide arendusele ning sisu migreerimisele ja ajakohastamisele.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 5190 2837
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside