Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäevast, 22. aprillist on Riigikogul uus veebileht aadressil www.riigikogu.ee.

Põhjalikult uuenenud veebileht on tavakasutajale atraktiivsemaks muudetud rohke pildimaterjali, jooniste ning infograafikaga. Professionaalsele kasutajale on ülevaatlikumaks tehtud Riigikogu töödokumentide, näiteks stenogrammide ja hääletuste leidmine.

Varasema kodulehega võrreldes on Riigikogu uues veebis senisest rohkem vene ja inglise keelde tõlgitud Riigikogu tutvustavad tekste ja uudiseid.

„Riigikogu uue veebi väljatöötamisel pöörasime suurt rõhku kasutajasõbralikkusele ja info paremale leitavusele,“ ütles Riigikogu kantselei direktor Maria Alajõe. „Soovisime uue veebi avada kasutamiseks sümboolselt just Riigikogu sünnipäeval.“

Veebilehe sisuliseks uuenduseks on avalehel olev fookusteema, kus käsitletakse ühiskonnale olulise mõjuga menetluses olevat seaduseelnõu või Riigikogu tööga seotud teemat. Hetkel on fookusteemadeks seaduseelnõu valimisea langetamisest kohaliku omavalitsuse valimistel, Riigikogu uue koosseisu tutvustus ja Riigikogu lahtiste uste päev.

Riigikogu veebilehe väljatöötamise aluseks oli sihtrühmades läbi viidud küsitlus ja sisukontseptsioon, mille koostas OÜ Ziraff. Uue veebi väljatöötamise kujundus- ja arenduspartner on MRM Baltic OÜ. Opus Online OÜ aitas koostada analüüsidokumendi ning loovagentuurid Creatum OÜ ja Hmmm OÜ aitasid luua otsimootoritele optimeeritud sisutekste, illustratsioone ning infograafikat.

Riigikogu uus veeb koos infoarhitektuuri detailanalüüsi, disainimise ja arendamisega läks maksma 98 000 eurot.

Tööd Riigikogu uue veebi edasiarendamisega veel jätkuvad. Näiteks hetkel ei kuvata veebilehel Riigikogu liikmete istungitest osavõttu ega saadeta huvilistele Riigikogu uudiskirju. Need tegevused käivituvad maikuu jooksul.

Kui jääte info leidmisega hätta, siis palun võtke ühendust infonõunik Merje Meisaluga, [email protected], tel 631 6300.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside