Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 14. detsembril kell 12.00 toimub Riigikogu kunstisaalis Riigikogu Toimetiste (RiTo) 34. numbri esitlus koos veebiülekandega. Uus RiTo keskendub fookusteemana eesti kultuurile. Väljaandes käsitletakse selle kujunemislugu, olulisust tänapäeval ja tulevikuväljavaateid globaliseeruvas maailmas.

Üheks alateemaks on kultuuri säilimise ja säilitamise väljakutsed digimaailmas. Sellest lähtub ka uut numbrit tutvustav vestluspaneel. Paneelis osalevad Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo ja Tammsaare muuseumi direktor Maarja Vaino. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

„Eesti kultuuri ainulaadsuse ja elujõulisuse määrab see, kas ta on suuteline ise ja iseendas peegeldama tervet maailma ning kirjeldama kõike eestikeelsena,” kirjutab oma essees Tammsaare muuseumi direktor Maarja Vaino.

RiTo sisust toob peatoimetaja veel välja Tõnis Lukase ja Krista Aru kirjatööd Eesti Rahva Muuseumi uue hoone tulemisest, Egge Kulbok-Lattiku artikli rahvamajade rollist rahvuslikus arengus ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia inimeste kirjutise akadeemia tähtsusest regiooni edendajana.

Lisaks on RiTo värskes numbris Rein Toomla analüüs presidendivalimistest, Marko Mihkelsoni essee Eesti julgeolekuolukorrast ning Andrus Tambergi uurimus Eesti kuvandist Venemaa online-meedias 2015. aastal julgeoleku seisukohalt. Viimane on lõppeva aasta üks silmapaistvamaid Sisekaitseakadeemia magistritöid.

RiTo nr 34 artikleid saab veebist lugeda alates 2017. aasta juunist. Praegu on artiklid kättesaadavad paberväljaandest, mida on võimalik osta raamatupoodidest ning tellida koju. Ajakirja Riigikogu Toimetised paberväljaande aastatellimust saab vormistada RiTo kodulehel.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt ja Viru keskuse poest, Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena, Eesti Rahvusraamatukogust ja Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes. RiTo on saadaval ka Rahvusraamatukogu veebipoes.

Järgmine RiTo number ilmub 2017. aasta juunis.

Riigikogu Toimetiste esitlusest toimub veebiülekanne. Ülekande vaatamiseks vajutage pildile.

Fotod (laekuvad viivitusega).

Lisainfo:
Mart Raudsaar
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
tel 56461939, e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside