Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval, 5. juunil kell 13 toimub Toompea lossi kunstisaalis Riigikogu Toimetiste (RiTo) uue numbri esitlus. Värske ajakirja keskmes on Eesti majandusareng.

Ajakirja uue numbri esitluse paneeldiskussioonis osalevad innovatsioonijuhtimise ja nõustamisettevõtte Finsight juht Indrek Tammeaid, Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor, akadeemik Jaak Aaviksoo. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

„Eestil on head võimalused kogeda jätkuvat majanduslikku edu ja jõuda järele enam arenenud Euroopa Liidu liikmesriikidele, kuid selleks peame olema suutelised saama allhankemaast lõpptoodangut pakkuvaks maaks,“ märgib peatoimetaja uue numbri valguses.

RiTo uues numbris kirjutab TTÜ rektor, akadeemik Jaak Aaviksoo Eesti majanduse väljakutsetest. Seda teemat analüüsivad veel Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik ja Tartu Ülikooli (TÜ) sotsiaalvaldkonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets.

Eesti majanduse võimalikest arengumudelitest kirjutavad TÜ teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, innovatsioonijuhtimise ja nõustamisettevõtte Finsight juht Indrek Tammeaid, TÜ avaliku sektori ökonoomika assistent Kadi Timpmann, Rektorite Nõukogu tegevsekretär Hanna Kanep ja TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professor, akadeemik Urmas Varblane.

Arenguseire Keskus annab ülevaate ettevõtete investeerimismustritest ning ekspordist ja innovatsioonist Euroopa siirderiikides. Eesti Statistikaametilt on uurimused Eesti tööhõivest ning konkurentsivõime arengust.

Ajakirjast leiab veel artikli Eesti valimissüsteemi kujunemisest, selle iseärasustest ning võimalikest valimistulemustest. Samuti analüüsi Eesti teadlaskarjääri mudelist.

RiTo 37. numbri tekstid ja joonised on kättesaadavad ajakirja veebilehel. Tõlkeartiklit „ELi ühtekuuluvuspoliitika ja innovatsiooni toetamine Kesk- ja Ida-Euroopas: kriitiline ülevaade“ saab lugeda vaid veebist. Kodulehelt saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu kauplustest ja veebipoest ning Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil raamatupoes „Krisostomus“ ja selle  veebipoes. Ajakirja saab tellida ka RiTo kodulehe vahendusel.

Riigikogu Toimetiste esitlusest toimub veebiülekanne.

Riigikogu Toimetiste esitlusest toimub veebiülekanne. Ülekande vaatamiseks vajutage pildile.

 

Lisainfo:

Mart Raudsaar
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
tel 56461939, e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside