Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Rwanda parlamendirühma esimees Marianne Mikko ja liige Terje Trei on sel nädalal parlamendirühma visiidil Rwandas, et tutvuda Aafrika Liidu eesistujamaa tegevusega eelkõige soolise võrdõiguslikkuse ja keskkonnahoiu vallas.

Mikko sõnul on Rwanda unikaalne riik maailmas, kus enamus parlamendi liikmetest on naised. „Rwanda saab olla meile eeskujuks soolise võrdõiguslikkuse vallas, aga ka puhtama keskkonna säilimiseks vajalike tingimuste loomisel,“ ütles Mikko. Esimehe sõnul on ka märkimisväärne, et Rwanda on Aafrika Liidu eesistuja.

Trei ütles, et imetleb Rwanda kiiret arengut ning leiab, et Eestil ja Rwandal on võimalus kogemusi vahetada. „Meil on sarnaseid edulugusid,“ rääkis Trei. „Eestist sai alguse kampaania „Teeme ära!“, mis on jõudnud ka teistesse riikidesse. Rwandas on iga kuu viimasel laupäeval kohustuslik talgupäev ehk Umuganda,“ ütles Trei.

Laupäevani kestva visiidi käigus kohtutakse parlamendi liikmete, parlamendi välisasjade komisjoni esimehe ning soolise võrdõiguslikkuse ja perekonna edendamise ministriga. Käsitletakse nii naiste rolli poliitikas, sotsiaalseid garantiisid kui ka tervishoidu puudutavaid küsimusi. Samuti räägitakse keskkonnast ning turismi ja põllumajanduse arengust.

Visiidi ajal tutvutakse Rwanda soolist võrdõiguslikkust arvestava eelarve koostamise põhimõtetega ja külastatakse kohalikke põllumajanduskooperatiive. Veel jälgitakse Eestist alguse saanud kampaania „Teeme ära!“ ettevalmistusi Rwandas.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside