Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu mälestas infotunni alguses leinaseisakuga Brüsseli terrorirünnaku ohvreid.

„Mälestame leinaseisakuga neid inimesi, kes hukkusid eile Brüsselis vabade inimeste maailma vastu suunatud rünnakus,“ ütles Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Seejärel vastasid sotsiaalkaitseminister peaministri ülesannetes Margus Tsahkna, maaeluminister Urmas Kruuse ja justiitsminister Urmas Reinsalu Riigikogu liikmete esitatud küsimustele.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Siret Kotka esitatud küsimusele põllumajanduse riigipoolse täiendava toetamise kohta. Kotka soovis teada, millal valitsus tuleb põllumeestele vastu ja kavatseb neile teha maksusoodustusi, et nad ei peaks oma uksi sulgema, suudaksid kriisi üle elada ja tuhanded inimesed maal ei jääks tööta.

Kruuse sõnul on põllumajandussektori jaoks viimase aasta jooksul rakendatud täiendavaid meetmeid ja finantsvahendeid üle 20 miljoni euro. Põllumajandus Eestis on jaotatud üle riigi territooriumi piisavalt ühtlasena. Ta lisas, et põllumajandussektori jaoks kehtib teatud soodustus kütuselt, mille valitsus otsustas jätta proportsioonis samale tasemele.

Maaeluministeerium on valitsuse eelarveläbirääkimisteks rahandusministrile esitanud eelarve lisataotlused, mis sisaldavad ka nn üleminekutoetust. „Viimases EL-i nõukogus arutelu all olev turuolukord markeeris teadmise, et vaid kümme riiki on suutnud siiani välja maksta erakorralist toetust, mida Euroopa Liit eraldas. Sellega on hakkama saanud ka Eesti. Peale selle oleme maksnud ka riigi toetust,“ ütles Kruuse. „Nii et Eesti valitsus ja maaeluministeerium teevad kõik endast oleneva, et kõikvõimalikud toetused ja maksed jõuaksid esimesel võimalusel põllumeheni.“

Kruuse vastas veel Raivo Põldaru esitatud küsimusele biomajanduse strateegia kohta, Artur Talviku esitatud küsimusele Tartu Agro kohta seoses Riigikohtu otsusega ja Arno Silla esitatud küsimusele Euroopa Liidu soovituse kohta maksta põllumajandustootjatele ajutist riigiabi.

Sotsiaalkaitseminister peaministri ülesannetes Margus Tsahkna vastas Andres Herkeli esitatud küsimusele Euroopa Kontrollikotta kandidaadi esitamise kohta, Jüri Adamsi esitatud küsimusele läbiotsimiste ja vahistamiste lubade andmise uue korra kohta ja Jaak Madisoni esitatud küsimusele Euroopa julgeolekuolukorra kohta.

Justiitsminister Urmas Reinsalu vastas Martin Helme esitatud küsimusele valitsuse tegevusplaani kohta isikuvastaste kuritegude ohjamise kohta ja Külliki Kübarsepa esitatud küsimusele trahvimäärade tõstmise eelnõu kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal, 6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside