Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu 18 liiget kohtuvad täna ja homme Brüsselis energeetikavoliniku, eestlastest europarlamendi saadikute ning eesti ametnikega, et arutada Euroopa rohelise kokkuleppe ja õiglase ülemineku fondi ning Euroopa Liidu regionaalpoliitika küsimusi.

Lisaks tuleb kohtumistel kõne alla Euroopa Liidu uus mitmeaastane finantsraamistik, väärinfo levik Euroopas ja euroliidu vastumeetmed sellele ning uus migratsioonikokkulepe.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Anneli Ott ütles, et oluline on mõista Euroopa Liidu struktuurset toimimist ja seda, mil määral saab iga liikmesriik tehtavatesse otsustesse panustada. „Paljud Riigikogu liikmed on selles ametis esimest korda ja neile on sellised kohtumised vajalikud. Lisaks on võimalus kohtuda meie saadikutega Euroopa Parlamendis, kelle kaudu Riigikogu liikmed saavad laiapõhjalise ülevaate, mis eelolevatel aastatel Euroopa Parlamendis oluline on ja kuidas euroliidus käib koostöö eri struktuuride vahel,“ rääkis Ott.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldatud .visiidil osalevad lisaks Anneli Ottile ka Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Urve Tiidus, korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik, kultuurikomisoni aseesimees Heidy Purga ning komisjoni liikmed Kristina Šmigun-Vähi ja Signe Kivi, maaelukomisjoni liikmed Merry Aart ja Erkki Keldo, majanduskomisjoni liikmed Jüri Jaanson ja Kai Rimmel, riigikaitsekomisjoni liikmed Jaak Juske ja Peeter Rahnel, sotsiaalkomisjoni liikmed Marika Tuus-LaulSigne Riisalo ja Urmas Espenberg, väliskomisjoni liige Raivo Tamm ning õiguskomisjoni aseesimees Toomas Kivimägi ja komisjoni liige Heljo Pikhof.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside