Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud toetusrühma eesmärk on Valgevene poliitvangide ja sealse demokraatia olukorrale tähelepanu juhtimine ning nende huvide eest seismine.

Toetusrühma esimees Mihhail Lotman ütles, et olukord kodanikuõigustega Valgevenes on väga halb ja halveneb jätkuvalt. „Kahjuks on hiljutised jämedad inimõiguste rikkumised sellistes kohtades nagu Myanmar, Hong Kong ja mujalgi inimõiguste olukorra Valgevenes varju jätnud. Valgevene poliitvangide olukord on väga raske ja see kehtib eriti naisvangide kohta. Valgevene poliitvangide ja demokraatia toetusrühma eesmärk on teavitada avalikkust inimõiguste ja poliitiliste vabaduste olukorrast Valgevenes ja pakkuda moraalset tuge ebaseaduslike poliitiliste repressioonide ohvritele,“ rääkis Lotman.

Toetusrühma liikmed

Valgevene poliitvangide ja demokraatia toetusrühma aseesimees on Leo Kunnas ja sinna kuuluvad ka Tarmo Kruusimäe, Helir-Valdor Seeder, Urmas Reinsalu, Jüri Luik ja Raivo Tamm.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 79 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside