Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud toetusrühma eesmärk on aidata kaasa tori hobusetõu arendamisele ja arvukuse suurendamisele.

Toetusrühma esimees Kaido Höövelson ütles, et täna moodustatud toetusrühm seab sihiks tori hobusetõu populariseerimise. „Soovime seeläbi toetada maarahva ühistööna loodud tori hobusetõu säilimist, arendamist ja selle arvukuse suurenemist. Samuti on meie eesmärgiks toetada tori tõu aretusprintsiipe ja tori hobuste tõuraamatu ühtsust,“ selgitas ta.

Höövelson lisas, et toetusrühm kavatseb teha valitsusele ja Maaeluministeeriumile tori hobuse kui ohustatud tõu arvukuse vähenemise ja tõu hääbumise vältimiseks ettepanekuid meetmete ja toetuste osas, mis tagaks tori tõugu hobuste arvukuse suurenemise, märaperekondade ja täkuliinide säilimise ning aretuses vajaliku geneetilise materjali säilitamise.

Toetusrühma liikmed

Riigikogu tori hobusetõu toetusrühma aseesimehed on Merry Aart ja Marko Šorin ning rühma kuuluvad ka Martin Repinski, Peeter Ernits, Jaanus Karilaid, Üllar Saaremäe, Andres Metsoja, Annely Akkermann ja Tarmo Tamm.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 81 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside