Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühm, mille eesmärk on analüüsida riigieelarve koostamise põhimõtteid ja muuta see mõistetavaks ning läbipaistvamaks.

Toetusrühma esimees Peeter Ernits ütles, et on Riigikogu liikmena juba viit eelarvet lugenud ja teinud seda võimalikult põhjalikult. „Kui ma tahan ausaks jääda, pean kurvastusega tunnistama, et iga aastaga muutub riigieelarvest arusaamine aina raskemaks,“ ütles ta. Ernits viitas ka riigikontrolör Janar Holmi väljaöeldule, et kuigi igaühel meist peaks olema võimalik aru saada, kust raha tuleb, millele see kulub ja miks, nõuab tänasest riigieelarvest arusaamine juba eriteadmisi.

„Mina ja paljud mu kolleegid Riigikogu kõikidest fraktsioonidest oleme täna seljad kokku pannud ja otsustanud ühiselt olukorda muutma hakata. Just selleks lõime üheskoos riigieelarve arusaadavaks muutmise toetusrühma,“ rääkis Ernits.

Toetusrühma liikmed

Toetusrühma esimees on Peeter Ernits ja aseesimees Aivar Sõerd. Toetusrühma kuuluvad ka Henn Põlluaas, Siim Kallas, Helir-Valdor Seeder, Kalle Laanet, Heiki Kranich, Leo Kunnas, Kert Kingo, Heiki Hepner, Helmen Kütt, Tarmo Tamm, Jaak Valge, Urmas Reitelmann, Ruuben Kaalep, Merry Aart, Aivar Kokk, Kaja Kallas, Taavi Rõivas, Jürgen Ligi, Kai Rimmel, Siim Pohlak ja Andres Sutt.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 61 parlamendirühma ja 63 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside