Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed moodustasid tänasel istungil Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma ja elusamuse toetusrühma.

Toetusrühma liikmed

Linnamäe hüdroelektrijaama kaitse toetusrühma esimees on Kai Rimmel. Toetusrühma kuuluvad Rein Suurkask, Siim Pohlak, Helle-Moonika Helme, Merry Aart, Urmas Reitelmann, Alar Laneman, Paul Puustusmaa, Tiit Kala, Jaak Valge, Uno Kaskpeit, Urmas Espenberg ja Peeter Ernits.

Elusamuse toetusrühma esimees on Annely Akkermann. Toetusrühma kuuluvad Yoko Alender, Eerik-Niiles Kross, Keit Pentus-Rosimannus, Johannes Kert ja Kristina Šmigun-Vähi.

Annely Akkermanni sõnul on toetusrühma eesmärk koondada Riigikogu liikmeid, kes muretsevad ökosüsteemi tasakaalu pärast ning tahavad tegeleda keskkonnast ressursside ammutamise, kasutamise ning taaskasutamisega ökosüsteemi liigselt kahjustamata.

Sõna „elusamus“ mõtles välja Uku Masing, selgitades seda järgnevalt: „Inimese ehk mõistliku olendi eluülesandeks ehk elu mõtteks võib pidada elusamust. Elu on mõttekas siis, kui inimene saab olla intensiivsem, teadlikum, ärkvemal eilsest. See tähendab, et elu mõte on elu enda kvaliteedis“.

Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud 54 parlamendirühma ja 53 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside