Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna Eesti – Kuveidi parlamendirühm ja Eesti – Saudi Araabia parlamendirühm.

Eesti – Kuveidi parlamendirühma esimees Andres Sutt märkis, et diplomaatilised suhted Eesti ja Kuveidi vahel seati sisse juba 1994. aastal. „Olen veendunud, et saame koostöö kahe riigi vahel viia järgmisele tasemele. Novembri alguses külastas Kuveiti ka Eesti Vabariigi president. Riigikogu liikmena näen, et Eesti ja Kuveidi vaheliste suhete edendamiseks on vajalik arendada meie ja Kuveidi Rahvusassamblee vahelist koostööd. Selleks moodustasimegi täna parlamendirühma,“ sõnas Sutt.

Parlamendirühmade liikmed

Eesti – Kuveidi parlamendirühma esimees on Andres Sutt. Parlamendirühma kuuluvad ka Erki Keldo, Aivar Sõerd, Jüri Jaanson, Mart Võrklaev, Toomas Kivimägi, Raivo Tamm ja Taavi Rõivas.

Eesti – Saudi Araabia parlamendirühma esimees on Taavi Rõivas ja liikmed Erki Keldo, Aivar Sõerd, Mart Võrklaev, Toomas Kivimägi ja Raivo Tamm.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 63 parlamendirühma ja 63 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside