Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna Eesti-Bulgaaria parlamendirühm ja Eesti-Kreeka parlamendirühm.

Eesti-Bulgaaria parlamendirühma esimees Oudekki Loone ütles, et parlamendirühmaga soovitakse süvendada kahe riigi vahelisi poliitilisi, majanduslikke ja kultuurilisi suhteid. „Euroopa Liidu tasakaalu säilitamiseks on eriti oluline, et ühenduse lõuna- ja idapoolsed riigid teeksid rohkem koostööd. Bulgaariat ja Eestit seob sarnane ajalugu ning kauaaegne kultuurikoostöö: bulgaaria keele õpetamist alustati Tallinnas 1981. aastal, Eesti luulet bulgaaria keelde tõlkinud Zdravko Kissiovi on Eesti president autasustanud Maarjamaa Risti IV klassi ordeniga. Eestis ja Bulgaarias on ka mitu sõpruslinna, näiteks Narva ja Gorna Orjahhovitsa, Võru ja Smolyan. Parlamendirühm tahab neid suhteid toetada ja süvendada,“ rääkis Loone.

Eesti-Kreeka parlamendirühma esimehe Kalev Kallo sõnul võib Kreekat pidada Euroopa kultuuri hälliks, mistõttu on parlamendirühma loomine igati õigustatud. „Kreeka riik ja rahvas on viimastel aegadel näidanud oma südikust ja edukalt välja tulnud keerulisest majanduslikust olukorrast. Usun, et vähemalt pooled eestlased on Kreekas käinud ja andnud oma panuse selle riigi turismimajandusse. Seega võib öelda, et Kreeka on olnud eestlastele oluliseks sihtpunktiks ja tegu on meile väga lähedase riigiga,“ märkis Kallo.

Parlamendirühmade liikmed

Eesti-Bulgaaria parlamendirühma kuuluvad lisaks Oudekki Loonele ka Siret Kotka, Maria Jufereva-Skuratovski, Natalia Malleus, Marika Tuus-Laul, Kalle Grünthal, Helle-Moonika Helme ja Helmen Kütt.

Eesti-Kreeka parlamendirühma kuulvad lisaks Kalev Kallole aseesimees Helmen Kütt ja liikmed Kersti Sarapuu, Anneli Ott, Tõnis Mölder, Marika Tuus-Laul, Annely Akkermann ja Oudekki Loone.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 65 parlamendirühma ja 67 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside