Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustati täna Eesti-Türkmenistani parlamendirühm ja õigeusklike saadikute toetusrühm.

Eesti-Türkmenistani parlamendirühma esimehe Igor Kravtšenko sõnul on Eesti ja Türkmenistani omavahelised suhted olnud senimaani pigem tagasihoidlikud. „Kuid kahtlemata on potentsiaali rohkemaks, näiteks infotehnoloogia, innovatsiooni ja ka transpordi valdkonnas. Eesti ja Türkmenistani minevik on olnud sarnane, kuid usun, et see ühine minevik annab meile koostöö loomisel teatava eelise,“ ütles Kravtšenko.

Parlamendirühma liikmed

Lisaks Igor Kravtšenkole kuuluvad parlamendirühma aseesimees Natalia Malleus ning liikmed Oudekki Loone, Marko Šorin ja Ruuben Kaalep.

Toetusrühma liikmed

Õigeusklike saadikute toetusrühma esimees on Natalia Malleus ja aseesimees Igor Kravtšenko. Toetusrühma kuuluvad Maria Jufereva-Skuratovski, Mihhail Stalnuhhin, Mihhail Korb ja Viktor Vassiljev.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 59 parlamendirühma ja 58 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside