Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Parlamendirühmade liikmed

Eesti–Vietnami parlamendirühma esimees on Valdo Randpere ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Marika Tuus-Laul, Maria Jufereva-Skuratovski, Raivo Tamm ja Aivar Sõerd.

Eesti–Myanmari parlamendirühma esimees on Valdo Randpere, aseesimees Sven Sester ja liige Raivo Tamm.

Eesti–Laose parlamendirühma esimees on Valdo Randpere ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad ka Raivo Tamm ja Marika Tuus-Laul.

Eesti–Kambodža parlamendirühma esimees on Valdo Randpere ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Marika Tuus-Laul, Maria Jufereva-Skuratovski ja Raivo Tamm.

Toetusrühmade liikmed

Kagu–Eesti toetusrühma esimees on Anneli Ott ja aseesimees Andrus Seeme. Toetusrühma kuuluvad Tarmo Tamm, Kalvi Kõva, Ivari Padar, Liina Kersna, Kristina Šmigun-Vähi, Uno Kaskpeit, Johannes Kert, Helle-Moonika Helme, Merry Aart, Mihhail Korb ja Jaak Aab.

Järva- ja Viljandimaa toetusrühma esimees on Kersti Sarapuu ja aseesimees Yoko Alender. Toetusrühma kuuluvad Jaak Aab, Erki Savisaar, Siim Pohlak, Jaak Madison ja Helmen Kütt.

Merenduse toetusrühma esimees on Kalev Kallo ja aseesimees Annely Akkermann. Toetusrühma kuuluvad Erki Savisaar, Kaido Höövelson, Kadri Simson, Tarmo Kruusimäe, Raivo Tamm ja Sven Sester.

Eesti–Tiibeti toetusrühma esimees on Yoko Alender ja liige Eerik-Niiles Kross.

E-Eesti toetusrühma kuuluvad Arto Aas, Johannes Kert, Annely Akkermann, Kalle Palling, Urve Tiidus, Signe Kivi, Liina Kersna, Jüri Jaanson, Keit Pentus-Rosimannus, Toomas Kivimägi, Kristina Šmigun-Vähi, Aivar Sõerd, Andres Sutt, Yoko Alender, Kaja Kallas, Erki Savisaar ja Sven Sester.

Lairibavõrgu toetusrühma esimees on Erki Savisaar ja aseesimees Andres Metsoja. Toetusrühma kuuluvad Kalev Kallo, Marek Jürgenson ja Tarmo Kruusimäe.

XIV Riigikogu on moodustanud 37 parlamendirühma ja 22 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside