Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kunstisaalis on avatud meeleolukas foto- ja installatsiooninäitus „Maal.Veel“. Väljapandud tööde autoriteks on Silja Saarepuu (1973) ja Villu Plink (1977), kes on tuntust kogunud nii kodu- kui ka välismaal interdistsiplinaarse kunsti alal.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul teeb näituse huvitavaks autorite oskus leida fotode ja installatsiooni kaudu üles värviküllus ja dünaamika, mis ergutab vaataja mõttemaailma.

Näituse sisuks on mõttelood inimeste tööst ja toimetustest. Autorid püüavad panna väljapaneku kaudu mõtlema inimeste elu väärtuste üle. Nad on ise mõtestanud oma töid: „Kas elu maal, mida ümbritseb kolmest küljest vesi, tähendab elu isolatsioonis? Või on ümbritseval veel hoopis ühendav roll. Elu kesk vesi – kus vesi on ehk ühest küljest piir – teisalt aga sild.“

Avatav näitus on „väikeste inimeste“ seeria järjekordne vahepeatus valikuga uuemaist ja varasemaist pilt-lugudest.

Silja Saarepuu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna 1999. aastal ja kaitsnud interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi 2004. aastal. Villu Plink on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonna 2002. aastal, täiendanud ennast aastatel 2000-2001 New Yorgis, töötades Ilja Kabakovi assistendina ja kaitsnud interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi 2006. aastal. Alates 1995. aastast on mõlemad kunstnikud osalenud paljudel kohalikel ja rahvusvahelistel kaasaegse kunsti, tegevuskunsti ja kaasaegse ehtekunsti projektides ning ühisnäitustel.

Näituse korraldab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga. Näitus jääb avatuks kuni tuleva aasta 5. jaanuarini. Selle vaatamiseks tööpäevadel kella 10-16 on Toompea lossi sisenemisel vaja esitada isikut tõendav dokument.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside