Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei väljakuulutatud August Rei parlamendiuuringu stipendiumi uue konkursi eesmärgiks on edendada parlamendialast teadustööd. Stipendium antakse parlamendi-, parlamentarismi-, Eesti parlamentaarsete kogude või esindusdemokraatia alase magistri- või doktoritöö kirjutajale.

Töökavandeid esitama on oodatud kõik teema käsitlemisest huvitatud riigiteaduste, õigusteaduse, majandusteaduse, ajaloo, meedia ja kommunikatsiooni jt erialade üliõpilased, magistrandid ja doktorandid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Riigikogu Kantseleile esitada 20. oktoobriks 2024 avaldus, elulookirjeldus, magistri- või doktoritöö ideekavand, ajakava, juhendaja soovitus jm dokumendid.

Välja antakse kuni kaks 1500 euro suurust stipendiumi kahes osas. Esimene osa makstakse välja esitatud kavandi põhjal ja teine osa töö eduka kaitsmise järel. Konkursi võitjad avalikustatakse hiljemalt 20. novembril 2024.

Iga-aastaselt välja antava August Rei stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendiume on määratud neljateistkümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. Stipendiumi väljaandmise eesmärk on innustada parlamendiuuringutele noori uurijaid ka seekord.

August Rei (1886–1963) oli Asutava Kogu liige ja esimees. Aastatel 1920–1937 oli Rei Riigikogu liige, sealjuures ajavahemikus 9. juuni 1925–22. juuni 1926 Riigikogu esimees.

Lisateave: Riigikogu veebilehelt ja [email protected].

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside