Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei korraldab Kuberneri aeda monumendi rajamiseks ideekonkursi, mille põhitingimusi arutas ja sõnastas eile õhtul kogunenud ekspertidest koosnev töörühm.

„Töörühm oli selgelt seda meelt, et monument peab olema pühendatud omariiklusele,“ lausus kantselei direktor Maria Alajõe. „Samuti leidis töörühm, et ei ole õige täpsemat lahendust ette anda ehk konkursil osalejad saavad ise valida, kas kujutada mõnda isikut, isikute gruppi või muud motiivi.“

Põhitingimuste kohaselt peab monument olema esinduslik, kaasaegne ja sobima Toompea lossi kompleksi kuuluvasse Kuberneri aeda ning kõnetama Eestis elavaid inimesi ja olema arusaadav ka välismaalastele. Ideekonkurss on kavas läbi viia 2017. aasta jooksul.

Riigikogu Kantseleil on lähiaastatel plaanis kogu Kuberneri aia uuendamine ning selle tarbeks valminud projektis on ette nähtud ka koht võimaliku monumendi jaoks.

Kantseleid nõustanud töörühma koosolekul osalesid Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, ajaloolane Jaak Valge, maastikuarhitekt Kersti Lootus, arhitektuuriteadlane Ingrid Ruudi, Tallinna Kommunaalameti juhataja Ain Valdmann, kunstiteadlane Heie Treier, kunstiajaloolane Juta Kivimäe ja Eesti Kujurite Ühenduse juhatuse esimees Gea Sibola Hansen.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside