Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei direktorina alustab täna tööd Peep Jahilo, kelle juhatus valis 26 kandidaadi seast välja märtsis.

„Astun ametisse põksuva südamega, sest Riigikogu ja selle kantselei näol on tegu ühe olulisima põhiseadusliku institutsiooniga Eestis. Usun, et pühendunud ja asjatundlike töötajate kaasabil tagame Eesti Vabariigi jaoks oluliste otsuste vastuvõtmise ja Riigikogu igapäevase toimimise parimal võimalikul tasemel – avatult, professionaalselt ja ausalt,“ ütles Peep Jahilo. „Annan omapoolse panuse selleks, et Riigikogu tegevus oleks kõigile arusaadav ja maine tugev. Loodan uues ametis ära kasutada ka neid oskusi ja kogemusi, mida olen omandanud 25 aasta jooksul diplomaatias ning Välisministeeriumis tegutsedes.“

Jahilo on oma pikaaegse diplomaadi karjääri jooksul töötanud Eesti suursaadikuna Hollandis, Indias, Albaanias, Kreekas, Küprosel, Islandil ja Norras, olnud Eesti alaline esindaja OPCW juures ning nõunik/ajutine asjur Suurbritannias. Aastatel 2009-2012 oli Jahilo välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsler. Ta on töötanud samas ka siseauditi osakonna ja personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 1992-1993 oli ta Vabariigi Presidendi välisnõunik.

Peep Jahilo on abielus, kolme tütre ja poja isa.

Riigikogu juhatus kuulutas kantselei direktori konkursi välja jaanuaris. Riigikogu juhatus koostöös vanematekoguga valis Jahilo kantselei direktoriks konkursile laekunud 26 kandidaadi hulgast välja märtsis. Tema ametiaeg algas 15. juulil ning kestab viis aastat.

Riigikogu Kantselei senise juhataja Maria Alajõe tähtajaline leping lõppes 14. juulil.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside