Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kollektiivsed pöördumised edastati juhtivkomisjonidele.

Menetlusse võeti MTÜ Eesti Roheline Liikumine algatatud kollektiivne pöördumine  “Üleskutse Sõrve looduskaitseala toetuseks Harju maakonnas” ja edastati see menetlemiseks keskkonnakomisjonile.

Pöördumises kutsutakse üles valitsust kehtestama Sõrve riiklik looduskaitseala avalikustamise käigus kokku lepitud piirides ja tingimustel, et tagada elurikkuse riiklik kaitse viimasel pealinna vahetus läheduses säilinud terviklikul loodusalal. Tallinna lähistele Harku ja Saue valda moodustataval Sõrve looduskaitsealal on palju väärtusi.

Menetlusse võeti Mariann Joonas-Tõnumaa algatatud kollektiivne pöördumine “Laste vaimne tervis on olulisem kui nende lahterdamine vaktsineerituse alusel” ja edastati see menetlemiseks sotsiaalkomisjonile.

Pöördumises palutakse tühistada valitsuse nõue, mille kohaselt peavad kontrollitud tegevustele pääsemiseks hakkama COVID tõendit esitama ka 12- 17-aastased (kaasa arvatud). Samuti palutakse tühistada valitsuse nõue, mille kohaselt 1.-12. klassi õpilasi soovitatakse 2-3 korda nädalas testida. Pöördumises märgitakse, et lapsed ja noored on meie tulevik ja nende vaimne tervis on olulisem kui nende vaktsineerimisstaatus või pidev „puhtuse“ tõestamine.

Menetlusse võeti Kenno Põltsami algatatud kollektiivne pöördumine “Umbusaldame peaminister Kaja Kallast” ja edastati see menetlemiseks põhiseaduskomisjonile.

Pöördumise algataja leiab, Vabariigi Valitsus ei tegutse Eesti elanike heaolu arvesse võttes: erinevad kontrollmeetmed teenivad valitseva kliki huve ja kahjustavad pikemas plaanis Eesti julgeolekut. Peaminister Kaja Kallas peab astuma oma ametist tagasi.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside