Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 24. aprillil toimub Rahvusraamatukogus raamatu „Eesti parlament 1917–1940“ avalik esitlus.

Raamatu autor ajaloodoktor Jaak Valge käsitleb ligi 700 leheküljel parlamendi algusaegu – aastaid Asutava Kogu kokkutulemisest kuni VI Riigikogu viimase istungini 1940. aastal.

Valge hakkas raamatut koostama 2015. aastal Riigikogu Kantselei tellimusel. Teose rõhk on parlamendi poliitilisel tegevusel. „Tegemist ei ole paraadkäsitlusega. Eesti ajalugu kahe maailmasõja vahelises heitlikus Euroopas oli sedavõrd omapärane ja huvitav ning täis vapustavaid õnnestumisi, aga ka haledaid ebaõnnestumisi, et selle silumine oleks patustamine ajaloo vastu,“ selgitas Valge.

Autori sõnul oli raamatut huvitav kirjutada. „Põhiallikad – parlamentide täiskogu koosolekute ja parlamendikomisjonide protokollid olid väga värvikad. Loomulikult kasutasin ka paljusid teisi allikaid, sealhulgas välisarhiivide dokumente,” rääkis Valge.

Jaak Valge on nüüd ka ise Riigikogu uue koosseisu liige ja arvab, et tulevikus parlamendi ajaloo kirjutajad märgivad ka teda oma käsitlustes. “Loodan, et vähemalt parlamendi ajaloo lisas, kus tuuakse ära Riigikogu liikmete nimekiri,” sõnas ta.

Raamatu esitlus toimub 24. aprillil kella 16–17 Rahvusraamatukogus 7. korrusel humanitaarteaduste saalis. Lisaks Jaak Valgele tutvustab esitlusel raamatut „Eesti parlament 1917–1940“ ka selle retsensent Meelis Saueauk.

Raamatut saab kohapealt osta.

Kella 17–17.30 on samas e-raamatu „I Riigikogu liikmed“ ja e-näituse „Parlament ja aeg“ avalik esitlus.

Fotod.

Riigikogu sünnipäevanädala sündmuste kohta loe Riigikogu kodulehelt.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
tel 631 6456; 58 213 309
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside