Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, 4. juunil saab Eesti sinimustvalge lipp 135-aastaseks. Selle tähistamiseks kutsub Riigikogu ja Eesti Lipu Selts kõiki hommikul kell 7 riigilipu pidulikule heiskamisele Pika Hermanni jalamile Kuberneri aeda. Pealelõunal kell 15–19 on kõikidel huvilistel võimalik ronida Pika Hermanni torni.

Lipp heisatakse Eesti Vabariigi hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas on Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Keele Instituudi ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi esindajad.

Kõne peavad Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Lipu päeva puhul tuleb Eestit tervitama Taani Lipu Seltsi president Erik Fage-Pedersen. Eesti ja Taani riigilipud tähistavad tänavu vastavalt oma 135. ja 800. aastapäeva.

Kuberneri aeda on üles rivistatud vahipataljoni, Kaitseliidu, Naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste ühenduste auvalve. Samuti on kohal seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Mängib Kaitseväe orkester ning laulavad Eesti Naislaulu Seltsi ja Tallinna koolide koorid. Kooride esituses kõlavad Juhan Aaviku „Hoia, Jumal, Eestit“ Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ning Enn Võrgu „Eesti Lipp“ Martin Lipu sõnadele.

Kella 15 pääsevad huvilised Pika Hermanni torni. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 135 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Riigilipu heiskamise tseremoonia kava.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
tel 631 6456; 58 213 309
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside