Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni ja Riigikogu Eesti-Suurbritannia parlamendirühma liikmed on sel nädalal visiidil Londonis Suurbritannias, kus osalevad kohtumistel parlamendiliikmete ja Eesti suursaadikuga.

IPU Eesti delegatsiooni esimehe Helmen Küti sõnul on kohtumistel kavas keskenduda Eesti ja Suurbritannia kahepoolsetele suhetele ning parlamentaarsele koostööle. „Eesti jaoks on oluline nii piiride avatus kui ka majandussuhete edendamine,“ ütles Kütt. Ta lisas, et räägitakse ka pensionite süsteemist ja teistest sotsiaaltoetustest, et saada ülevaade Suurbritannia süsteemist ja teineteiselt neis valdkondades õppida.

Riigikogu Eesti-Suurbritannia parlamendirühma liige Kalle Palling osutas, et Eesti kogukond Suurbritannias on märkimisväärne. „Seepärast on meie jaoks tähtis saada ülevaade, kuidas mõjutab Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumine inimeste vaba liikumist,“ lausus Palling. Ta osutas, et Brexit võib mõjutada nii ettevõtjaid kui ka neid, kes on Suurbritanniasse näiteks õppima suundunud.

Eesti saadikud kohtuvad Suurbritannia parlamendi kultuuri, meedia ja spordi komisjoni, samuti töö ja pensioni komisjoni ning puuetega tegeleva parlamendirühma liikmetega. Osaletakse ka ümarlaua diskussioonis, mida juhib Suurbritannia parlamendi Eesti sõprusrühma aseesimees Stephen Pound. Homme jälgivad Eesti saadikud Suurbritannia parlamendi infotundi, kus peaminister Theresa May vastab parlamendiliikmete küsimustele. Kavas on ka kohtumine Eesti suursaadikuga Suurbritannias Tiina Intelmanniga.

Visiidil Londonis on IPU Eesti delegatsiooni esimees Helmen Kütt, liikmed Marika Tuus-Laul ja Aivar Kokk ning Eesti-Suurbritannia parlamendirühma liikmed Kalle Palling ja Monika Haukanõmm.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside