Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Krista Aru küsimusele kõrgkoolidega sõlmitavate lepingute kohta. Aru uuris, miks halduslepingute sõlmimine ülikoolidega venib.

Minister vastas, et täna kogunevad kuus ülikooli ja ministeerium rektorite nõukogu koosolekule, kus saab kompromiss-sõnastustele anda viimase lihvi.

„Kas oleks olnud võimalik seda protsessi kiirendada? Pean ütlema, et tõenäoliselt mitte, sest nii kui ühe ülikooliga leiti mingisugune enam-vähem kompromiss-sõnastus, siis see puudutas järgmist ülikooli ja tuli ka eelmise ülikooliga need sõnastused läbi vaadata,“ selgitas Reps. „Ma olen väga optimistlik, et me rektorite nõukogu koosoleku lõpuks täna umbes enne natuke enne viite jõuame nii kaugele, et Vabariigi Valitsus saab anda volituse haridusministrile koos halduslepingute projektidega homses valitsuses,“ lisas ta.

Reps viitas, et riigi toetus kõrgharidusõppe läbiviimiseks on 160 miljonit eurot. Ministri sõnul väljendasid ülikoolid eelarve läbirääkimistel soovi 15 miljoni euroseks rahastuse kasvuks ja halduslepingutega on ette nähtud ligi viie miljoni eurone tõus.

Peaminister Jüri Ratas vastas Jürgen Ligi küsimusele välispoliitika, Arto Aasa küsimusele maksupoliitika, Jaak Madisoni küsimusele valimislubaduste täitmise, Andres Herkeli küsimusele Euroopa Liidu struktuurifondide kasutamise ja Mart Helme küsimusele rahvaga arvestamise kohta.

Kaitseminister Jüri Luik vastas Henn Põlluaasa küsimusele tankitõrjesüsteemi ostu kohta ja Ain Lutsepa küsimusele tuuleenergia parkide kohta Eesti idapiiril.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu 
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside