Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kultuuriminister Indrek Saar Krista Aru esitatud küsimusele Eesti diasporaa ja kultuuripoliitika ning Mart Helme esitatud küsimusele laulupeol vene keele kohta.

Helme viitas Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti tehtud ettepanekule, et laulupeol võiksid hakata kõlama ka venekeelsed laulud. Küsija soovis teada ministri isiklikku ja Kultuuriministeeriumi ametlikku seisukohta selles küsimuses.

Saar väljendas nii enda kui Kultuuriministeeriumi seisukohta, mis tema sõnul kattuvad. „Ma arvan, et minister ei saa ja mina selles rollis ka kindlasti ei taha kirjutada laulupeole ette, milline peab olema nende repertuaar, nii nagu ma ei tee seda ka teiste institutsioonide puhul, kes Kultuuriministeeriumi haldusalas töötavad,“ ütles Saar. „Repertuaarivalikud, kunstilised valikud peavad olema loominguliste inimeste tehtud. Laulu- ja tantsupeol on selle jaoks programmitoimkonnad, pealavastajad, kes neid valikuid teevad.“ Ta lisas, et kui nemad arvavad, et selle loo jutustamiseks, mida nemad ise tahavad jutustada, on vaja kasutada viiteid mõnele teisele kultuurile ja mõnele teisele keelele, siis on see kindlasti nende vaba valik.

Saar tõi lähiminevikust ka näite. „2009. aasta tantsupidu, mis kandis pealkirja “Meri”, muu hulgas jutustas loo sellest, kuidas Eesti mehed randusid naabrite juures, küll Lätis, küll Soomes, küll ka Venemaal. Ja iseloomustamaks siis seda, kuidas nad Venemaal vastu võeti, kõlas sellel tantsupeol ilus venekeelne laul “Ahh, võ seni, moi seni”,“ selgitas Saar. Tema andmetel inimestele väga meeldis. Lugu sai räägitud, kõik olid rahul.

Peaminister Jüri Ratas vastas Arto Aasa esitatud küsimusele valitsemise kultuuri ning Andres Ammase ja Jürgen Ligi esitatud küsimustele Eesti majanduse olukorra kohta.

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside