Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes täna oli peaministri ülesannetes, selgitas infotunnis töökoha loomise toetuse kehtestamist Ida-Virumaal.

Ossinovski vastas Riigikogu liikme Dmitri Dmitrijevi küsimusele, et töökohtade loomise toetus on planeeritud kuni 2017. aasta lõpuni. Meetme kehtestamisel on piiravaks tingimuseks 20 töötu inimese töölevõtmine.

„Meede on suunatud eeskätt nendele ettevõtetele, kes juba Ida-Virumaal toimivad ja mõtlevad sellele, et nad tahaksid oma tööstust laiendada,“ ütles Ossinovski.

Ossinovski sõnul on meede osaliselt sotsiaaltoetus, kus riik subsideerib töökohtade loomist, aga teiselt poolt on see ka ettevõtlusmeede, sest riik kergendab ettevõtjate käivitamisfaasis tehtavaid kulutusi.

Ministri sõnul on meede suunatud võimalikele välisinvestoritele, kellega on juba läbirääkimisi peetud ja neid on umbes 30. Ka konkreetsed projektid on tema sõnul tegelikult valmis.

Ossinovski sõnul on valitsus planeerinud, et selle meetme tulemusena luuakse Ida-Virumaal umbes 600 töökohta. Prognoosi järgi läheb meede riigile maksma umbes 3 miljonit eurot.

Minister lisas, et Ida-Virumaal on viimase aasta jooksul tööturu näitajad halvenenud. Kui eelmisel aastal oli töötuse määr 9,5 protsenti, siis täna töötuse määr üle 12 protsendi.

Ossinovski vastas veel Andres Ammase küsimusele tervishoiu rahastamise kohta ja Monika Haukanõmme küsimusele omaosaluse kohta tervishoius.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir vastas Raivo Põldaru küsimusele uute turgude kohta ja Uno Kaskpeiti küsimusele alkoholi- ja kütusepoliitikat kohta Lõuna-Eestis.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal vastas Tarmo Tamme küsimusele võrguteenuse tasu kohta, Artur Talviku küsimusele olukorra kohta raudteel ning Arno Silla küsimusele jagamisteenuse mõju kohta Eesti ühistranspordile.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk,
631 6356, 515 3903
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside