Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Jaak Juske uuris Riigikogu infotunnis peaminister Kaja Kallaselt, millal saab õpetajate keskmine palk olema 120 protsenti riigi keskmisest.

Juske märkis küsimust sõnastades, et Eesti on riigina andnud õpetajatele lubaduse, et õpetajate keskmine palk peab moodustama riigi keskmisest 120 protsenti ning mullu jõuti 112 protsendini, kuigi juba siis oleks pidanud see eesmärk täidetud olema. „Viieprotsendilise palgatõusuga on uuel aastal õpetajate keskmine palk alla riigi keskmise palga. Ehk sellest 120st protsendist oleme me järgmisel aastal valgusaastate kaugusel,“ ütles Juske. Samuti soovis ta teada, mille arvelt tuleb järgmise aasta palgatõus.

Peaminister Kallas ütles vastuses, et kuna Haridus- ja Teadusministeerium leidis ümberkorraldusi tehes oma vahenditest täiendavalt raha, siis tõuseb õpetajate palk järgmisel aastal 5 protsendi asemel 7,3 protsenti, mis on peaministri sõnul samas suurusjärgus muude palkade tõusuga. „Õpetajate keskmine palk tõuseb 1653 euroni, see kasv on 113 eurot, ja kui me räägime palga alammäärast, siis see tõuseb 1412 euroni. „Ehk siis tõesti see palgakasv on ette nähtud ja neid pingutusi selle jaoks on tehtud, et õpetajaid vääriliselt tasustada,“ märkis Kallas.

„Loomulikult on soov, et see palk oleks veelgi suurem. Ja õnneks kohalikud omavalitsused saavad ka üle 100 miljoni juurde uues eelarves,“ lisas Kallas. Ta ütles, et paljud kohalikud omavalitsused kavatsevad anda oma omavalitsuste õpetajatele palgalisa, et nende palk veelgi tõuseks. „See on kindlasti meie ühine mure,“ sõnas peaminister.

Palgatõusu vahendite kohta ütles Kallas, et Haridus‑ ja Teadusministeerium plaanib edasi lükata või ära jätta teatud investeeringuid n-ö betooni, majadesse, ja suunab selle raha investeeringuks inimestesse ehk õpetajatesse.

Lisaks vastas peaminister Helle-Moonika Helme küsimusele valitsuse välispoliitikast, Priit Sibula küsimusele koroonakriisist, Martin Helme küsimusele ravikindlustusest, Mart Helme küsimusele vähemuste diskrimineerimisest ja Anti Poolametsa küsimusele retoorikast koroonahaigete ravimisel.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna vastas Heiki Hepneri küsimusele õppetöö korraldamise kohta tervisekriisi tingimustes.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik vastas Tarmo Kruusimäe küsimusele e-sigarettide riigisisese kaugmüügikeelu kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu videosalvestisi saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu
NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside