Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed soovisid tänases infotunnis justiitsminister Raivo Aegilt teada, mis saab riigi peaprokuröri ametisse nimetamisest.

Riigikogu liige Kaja Kallas viitas, et praeguse riigi peaprokuröri Lavly Perlingu ametiaja lõpp läheneb kiiresti ja juhul kui valitsus ei suuda ametikoha täitmises kokkuleppele jõuda, jätkab Perling peaprokuröri kohusetäitjana. Kallas soovis teada, mis on sellisel juhul garantiid, et prokuratuuri ja Perlingut ei hakata poliitiliselt survestama, kuna ametis olev justiitsminister saab sellisel juhul ta igal ajahetkel ametist vabastada.

Minister Aeg vastas, et on jätkuvalt seisukohal, et Lavly Perling on Riigiprokuratuuri ja kogu prokuratuurisüsteemi juhtimisega edukalt hakkama saanud. Ta märkis, et praegu ei ole valitsuses konsensust Perlingu jätkamiseks. Valitsuse eesmärk on langetada otsused kõigi koalitsiooni osapoolte heakskiidul, lisas Aeg. Ta tunnistas, et on küllaltki tõenäoline, et Perling peab vähemalt mingi perioodi pärast 31. oktoobrit jätkama peaprokuröri kohusetäitjana, sest prokuratuur ei saa jääda juhtimata. „Ja sealt edasi tuleb meil loomulikult valitsusel – eeskätt minu endal – ja teiseks koostöös valitsusega siis leida järgmised lahendused,“ ütles Aeg.

Justiitsminister vastas riigi peaprokuröri ametikoha asjus veel Jürgen Ligi, Helmen Küti ja Jevgeni Ossinovski küsimustele. Justiitsminister vastas ka Toomas Kivimägi küsimusele täitemenetluse riigistamise ja Liina Kersna küsimusele lähisuhtevägivalla ohvrite toetamise kohta.

Peaminister Jüri Ratas vastas Anti Poolametsa küsimusele Eesti kodanikele Brexiti mõjude leevendamise kohta.

Kultuuriminister Tõnis Lukas vastas Indrek Saare küsimusele Tallinna linnahalli, Signe Riisalo küsimusele puudega inimeste liikumise, Urmas Kruuse küsimusele Tartu 2024, Jüri Jaansoni küsimusele koostöö, Urve Tiiduse küsimusele traditsioonide hoidmise ja Signe Kivi küsimusele kultuuriehitiste kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu istungite videosalvestisi saab vaadata https://www.youtube.com/riigikogu
(Salvestis jõuab veebi viivitusega)

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside