Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles täna Riigikogus kohtumisel Ukraina parlamendi delegatsiooni ja Žõtomõri oblasti esindajatega, et Eesti toetus Ukrainale on vankumatu.

„Meil on ainult üks soov ja see on Ukraina võit. Me teame, et te ei võitle ainult oma iseseisvuse eest, vaid ka oma naabrite ja kogu maailma vabaduse eest,“ sõnas Ratas ja lisas, et selle parim näide on praegu Riigikogu saalis peetav istung. „Selle istungi mõte on selles, et Eesti on ratifitseerimas Rootsi ja Soome liitumist NATOga ja me teame, et kui ei oleks olnud seda 24. veebruari – mis teie jaoks on väga keeruline ja raske – poleks meie jaoks NATO kaitsekilp nii kiiresti muutunud.“

Samuti kinnitas Riigikogu esimees, et Eesti soovib aidata kaasa Ukraina ülesehitamisele ja on abistamise sihtkohaks valinud Žõtomõri oblasti. „Meie Välisministeerium on valmis korraldama rahvusvahelise reformikonverentsi Ukraina taastamise osas ja ma tõesti loodan, et järjest rohkem ja rohkem riike tuleb sellega kaasa,“ sõnas Ratas ja lubas ka omalt poolt sellesse panustada nii palju, kui võimalik.

Ühtlasi kinnitas Ratas üle Eesti soovi igal moel toetada Ukraina sõjakuritegude uurimist ning toetada sõja eest Eestisse põgenenud Ukraina inimesi. „Tahame teha kõik, mis võimalik, nende heaks, kes on sõja eest siia põgenenud, ehkki seal on päris palju eeskätt töö ja haridusega seotud väljakutseid. Kõigest hoolimata loodan, et nendel inimestel on võimalik varsti oma koju tagasi pöörduda,“ sõnas ta.

Sel nädalal toimuval visiidil osaleb Ukraina parlamendi viieliikmeline delegatsioon, mida juhib väliskomisjoni esimees Oleksandr Merežko. Lisaks on kaasas 11 erinevate elualade inimest Žõtomõri oblastist, sealhulgas oblasti nõukogu esindajad.

Fotod kohtumiselt (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside