Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) istungil Strasbourgis toimus täna arutelu Ukraina demokraatia arengu teemal. Istungil sõna võtnud ENPA Eesti delegatsiooni liige Raivo Aeg rõhutas, et Eesti prioriteet on Ukraina lõimumine Euroopa Liiduga idapartnerluse programmi kaudu.

„Eesti saab jagada oma kogemusi demokraatliku riigi juhtimise ülesehitamisel,“ ütles Aeg. „Pärast Maidani sündmusi ja Petro Porošenko valimist Ukraina presidendiks on Ukraina selgelt valinud demokraatliku riigi ülesehitamise tee, mis põhineb seaduse jõul ja inimõigustel,“ lisas Aeg.

Samas tundis Aeg muret korruptsiooni pärast Ukrainas. „Kiired muutused seadusandluses, vajalike reformide elluviimine, kodanikuühiskonna toimimine ning inimeste usk ausasse ja läbipaistvasse valitsemisse on takerdunud oligarhide mõju ja sügava korruptsiooni tõttu igas eluvaldkonnas. Eriti murettekitav on poliitiline korruptsioon ja justiitskorruptsioon,“ ütles Aeg.

Aegi hinnangul on aga kõige tähtsam lahendamist vajav probleem sõjalise konflikti lahendamine Ida-Ukrainas.

23. – 27. jaanuarini Strasbourgis Prantsusmaal toimuval ENPA istungil on veel päevakorras humanitaarkriis Gazas, olukord Liibanonis ning Euroopa julgeolek ja regionaalse stabiilsuse väljakutsed. Samuti arutatakse ajakirjanike vastu toimuvate rünnakute ja meediavabaduse teemal Euroopas.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside